איך קוראים את זה
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
התחילו להקליד — תוצאות יופיעו תוך כדי. או נסו נושא מבוקש:
בדקו את האיות, או נסו מילה כללית יותר.
אולי התכוונתם לאחד מאלה:
מול הסגירה הקודמת של 92.72 דולר, מניית Akamai Technologies Inc עומדת על 86.69 דולר — ירידה של 6.03 דולר, 6.50%. טווח המסחר היום נע בין 86.44 ל-93.02 דולר.
מניית אקמאי Akamai נסחרת בנאסד״ק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $86.69. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 26 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.
רוצה להבין את זה לעומק? כך קונים מניה בפועל, צעד אחר צעד
26 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 155 דולר, 86% מעל מחיר הסגירה.
26 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub
מ-26 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום
31 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026
מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.
דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.
הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").
חברת Akamai Technologies היא חברת תוכנה-תשתית (תשתית דיגיטלית שעליה פועלים אתרים ושירותים ברשת). החברה מפעילה רשת עולמית של שרתים שמקרבת תכנים לגולשים כדי שאתרים ואפליקציות ייטענו מהר יותר, וגם מספקת שירותי אבטחת-סייבר (הגנה מפני מתקפות אינטרנט) ושירותי מחשוב-ענן (שרתים מרוחקים שלקוחות שוכרים במקום להחזיק מחשבים משלהם). בפועל, לקוחות עסקיים נשענים על Akamai כדי להעביר תוכן ברשת ולהגן על המערכות שלהם.
מקור ההכנסה העיקרי של Akamai הוא מנויים ושירותים מתמשכים: לקוחות משלמים באופן שוטף עבור השימוש ברשת, בהגנת-הסייבר ובשירותי-הענן. זהו מודל של הכנסה חוזרת (תשלום קבוע ומתחדש ולא רכישה חד-פעמית), שמתבסס על היקף התעבורה והשירותים שהלקוח צורך. ההכנסות עלו ב-5.4% בין 2024 ל-2025 ($3.99 מיליארד → $4.21 מיליארד), בעוד הרווח הנקי ירד ב-10.5% באותה תקופה ($504.9 מיליון → $452.0 מיליון).
לעניין סדר-גודל: שווי-השוק של Akamai עומד על כ-12 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית היא כ-$4.21 מיליארד. ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו $1.10 מיליארד (+5.4%) והרווח הנקי $79.4 מיליון (-23.4%). מכפיל הרווח (P/E — שווי השוק חלקי הרווח השנתי) הוא 30.3. מחיר הסגירה האחרון היה $86.69, בשינוי יומי של -6.5%, נכון ל-02/11/2026.
מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.
המחיר נכון ל-02/11/2026 עומד על $86.69, בעוד יעד הקונצנזוס של 26 אנליסטים הוא $154.67 — פער של 78% כלפי מעלה. היעד הגבוה ביותר מגיע עד $236.25.
נתון: מחיר סגירה $86.69 מול יעד קונצנזוס $154.67; 21 מתוך 26 אנליסטים ממליצים קנייה או קנייה חזקה.
מה זה אומר עליך: פער כזה אצל חברת תשתיות תוכנה נובע בדרך-כלל מהערכת האנליסטים שהשוק לא מתמחר את שווי נכסי הרשת או את זרמי ההכנסה החוזרים. השוק עשוי להמתין לשיפור במרווחים או להאצת הצמיחה כדי לסגור את הפער.
ברבעון 2 של 2026 הרווח הנקי ירד ב-23.4% לעומת אותו רבעון אשתקד (ל-$79.4 מיליון), בעוד ההכנסות עלו ב-5.4%. המגמה הרב-שנתית מראה התכווצות: הרווח הנקי הכולל ב-2025 היה $452 מיליון לעומת $548 מיליון ב-2023.
נתון: רבעון 2·2026: רווח נקי $79.4M (-23.4% לעומת רבעון 2·2025); שנתי: Net Margin ירד מ-14.4% ב-2023 ל-10.7% ב-2025.
מה זה אומר עליך: התכווצות כזו של רווחיות בחברת תשתיות תוכנה נובעת לרוב מעליית עלויות תפעול (מרכזי נתונים, רוחב פס) או מהשקעות כבדות בפיתוח טכנולוגי חדש. כדי להפוך את המגמה נדרשת הורדת עלויות תפעוליות או העלאת תמחור.
שווי השוק של Akamai ($12.46 מיליארד) מתורגם למכפיל P/E של 30.3 על בסיס הרווח הנקי של 4 הרבעונים האחרונים ($411 מיליון). מכפיל זה גבוה יחסית למגמה של ירידה ברווחיות (Net Margin ירד ל-10.7% ב-2025).
נתון: P/E=30.3 (שווי $12.46B ÷ רווח $411M של 4 רבעונים); Net Margin ירד מ-14.4% ל-10.7% בשנתיים.
מה זה אומר עליך: מכפיל גבוה בחברת תשתיות תוכנה בדרך-כלל מעיד על ציפיות השוק לצמיחה עתידית או לשינוי מבני (מעבר לשירותי ענן, אבטחה). המכפיל ימשיך להתקיים אם הרווחיות תתייצב; אם הירידה במרווחים תימשך, יש סיכון להתאמת שווי.
נכון ל-02/11/2026 המניה סגרה ב-$86.69, בירידה של 6.5% ביום אחד. זהו שינוי חריג עבור חברת תשתיות בוגרת.
נתון: מחיר סגירה $86.69 נכון ל-02/11/2026; ירידה של -6.5% באותו יום.
מה זה אומר עליך: ירידה כה חדה ביום אחד אצל חברת תשתיות תוכנה נובעת בדרך-כלל מדו״ח רבעוני מאכזב, הורדת תחזית, או חדשות שליליות (אובדן לקוח גדול, שינוי טכנולוגי). המשקיעים מגיבים לפער בין הציפיות לביצועים בפועל.
שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)
כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.
שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.
הנתונים מראים כי Akamai Technologies Inc. — חברת תוכנת תשתית (שירותי מחשוב ואבטחה המעבירים תוכן באינטרנט) — הגדילה את הכנסותיה השנתיות ב-5.4%, מ-3.99 מיליארד דולר ל-4.21 מיליארד דולר, בעוד הרווח הנקי השנתי ירד ב-10.5%, מ-504.9 מיליון דולר ל-452.0 מיליון דולר.
ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026, מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות עמדו על 1.10 מיליארד דולר (עלייה של 5.4%), בעוד הרווח הנקי ירד ל-79.4 מיליון דולר (ירידה של 23.4%) — כלומר ההכנסות גדלו אך הרווח קטן.
מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 30.3, ומחיר הסגירה האחרון היה 86.69 דולר (שינוי יומי של -6.5%), נכון ל-02/11/2026.
נתוני רבעון 2 · 2026 של Akamai Technologies Inc. מראים הכנסות של $1.10 מיליארד, עלייה של 5.4% לעומת רבעון 2 · 2025, בעוד הרווח הנקי ירד ב-23.4% ועמד על $79.4 מיליון. החברה פועלת בתחום תוכנת התשתית (שירותי ענן ואבטחת רשת לאתרים ואפליקציות), ומכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 30.3. מחיר הסגירה היה $86.69, שינוי יומי של -6.5%, נכון ל-02/11/2026.
הדוח האחרון של Akamai Technologies Inc. פורסם ב-06/08/2026.
סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.
בהודעת-הרווחים הקודמת החברה פרסמה תחזית במספרים לרבעון הבא. כאן התחזית ליד התוצאה שדווחה בהודעה שאחריה, עם קישור לשני המסמכים.
ב-12 ההשוואות האחרונות שבהן החברה פרסמה תחזית כמותית: 4 מעל התחזית, 8 בתוך התחזית.
| הרבעון | מדד | מה אמרו מראש | מה יצא בפועל | התוצאה |
|---|---|---|---|---|
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.075 עד $1.100 מיליארד | $1.10 מיליארדהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+1.1% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $1.45 עד $1.65 | $1.59הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+2.6% מול אמצע הטווח) |
| 30.06.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 25.0% עד 26.0% | 25.0%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−0.5 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.060 עד $1.085 מיליארד | $1.074 מיליארדהדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+0.1% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $1.50 עד $1.67 | $1.61הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+1.6% מול אמצע הטווח) |
| 31.03.2026הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 26.0% עד 27.0% | 26.0%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (−0.5 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 31.12.2025הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.065 עד $1.085 מיליארד | $1.095 מיליארדהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.9% מול אמצע הטווח) |
| 31.12.2025הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $1.65 עד $1.85 | $1.84הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (+5.1% מול אמצע הטווח) |
| 31.12.2025הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 28.0% עד 30.0% | 29.0%הדוח עם התוצאה | בתוך התחזית (0.0 נק׳ אחוז מול אמצע הטווח) |
| 30.09.2025הדוח עם התחזית | הכנסות | $1.035 עד $1.050 מיליארד | $1.055 מיליארדהדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+1.2% מול אמצע הטווח) |
| 30.09.2025הדוח עם התחזית | רווח למניה (Non‑GAAP) | $1.62 עד $1.66 | $1.86הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+13.4% מול אמצע הטווח) |
| 30.09.2025הדוח עם התחזית | שיעור רווח תפעולי (Non‑GAAP) | 28.0% | 31.0%הדוח עם התוצאה | מעל התחזית (+3.0 נק׳ אחוז מול התחזית) |
מקור: הודעות-רווחים שהחברה הגישה ל-SEC. מוצגות רק תחזיות שהחברה כתבה במספרים ושהתוצאה שלהן נמצאה בהודעה הבאה; המספרים חולצו בעזרת בינה מלאכותית ונבדקו מכנית מול הציטוט המקורי. עמידה בתחזית בעבר אינה מעידה על העתיד. מידע לימודי, לא המלצה.
הדיווחים המהותיים האחרונים של החברה לרשות ניירות-הערך האמריקאית (SEC), בשתי שורות בעברית לכל דיווח, עם קישור למסמך המקורי.
| תאריך | סוג הדיווח | מה דווח | המסמך המקורי |
|---|---|---|---|
| 24.09.2026 | הסכם מהותי8-K | ב-18.9.2026 חתמו Akamai ו-Anthropic על Project Plan 2 ו-3 במסגרת הסכם השירותים; Anthropic התחייבה לשלם כ-11.6 מיליארד דולר.אקמאי הנפיקה ורנט ל-387,051 מניות Series B Preferred במחיר מימוש של 2,226.60 דולר, הניתנות להמרה ל-7,741,020 מניות. | ב-SEC |
| 22.05.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | אקמאי השלימה הנפקה פרטית של אגרות חוב להמרה בריבית 0.00% ב-1.75 מיליארד דולר ל-2030 וב-1.75 מיליארד דולר ל-2032.מהתמורה נטו שימשו כ-236.6 מיליון דולר לגידור וכ-350 מיליון דולר לרכישה חוזרת של 2,476,298 מניות. | ב-SEC |
| 20.05.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | אקמאי הודיעה ב-19 במאי 2026 על תמחור 1.5 מיליארד דולר אגרות חוב להמרה בכירות לפירעון 2030 ועוד 1.5 מיליארד דולר לפירעון 2032.ההנפקה הפרטית מיועדת לרוכשים מוסדיים מוסמכים, לפי הודעת החברה שצורפה לדוח 8-K. | ב-SEC |
| 18.05.2026 | גיוס כסף או חוב8-K | ב-18 במאי 2026 חתמה Akamai על תיקון מספר 3 להסכם האשראי, שהעלה את יחס המינוף המרבי ל-4.75:1.00.Akamai הודיעה על כוונה להציע 1.3 מיליארד דולר אג"ח להמרה ל-2030 ו-1.3 מיליארד דולר אג"ח להמרה ל-2032. | ב-SEC |
מקור: דיווחי החברה ל-SEC (עד 05.11.2026). התקציר נכתב בעזרת בינה מלאכותית ונבדק מכנית מול נוסח הדיווח; הנוסח המחייב הוא המסמך המקורי. מידע לימודי, לא המלצה.
Akamai Technologies Inc. (AKAM) היא חברה בתחום התשתיות הדיגיטליות, המספקת שירותי CDN (רשת הפצה) ואבטחה לאינטרנט. החברה מאפשרת לעסקים להעביר תוכן ודנים במהירות ובצורה מאובטחת לסוף המשתמש ברחבי העולם.
בשנת 2025, הכנסות AKAM עלו ב-5.4% על בסיס שנתי, לשיעור של 4.21 מיליארד דולר, אך הרווח הנקי ירד ב-10.5% ל-452.0 מיליון דולר. ברבעון 2 של 2026, הכנסות הגיעו ל-1.10 מיליארד דולר (עלייה של 5.4% ברבעון המקביל בשנה שעברה), בעוד הרווח הנקי ירד ל-79.4 מיליון דולר, ירידה של 23.4%.
נכון ל-02/11/2026, מחיר המניה עמד על 86.69 דולר. הנתונים מראים פער משמעותי בין המחיר הנוכחי ליעד הקונצנזוס של 26 אנליסטים, שעומד על 154.67 דולר — הפער מול היעד הוא 78.4%, כאשר היעד הגבוה ביותר בין האנליסטים מגיע ל-236.25 דולר.
מכפיל הרווח (P/E) של AKAM הוא 30.3, על בסיס שווי שוק של 12.46 מיליארד דולר. האתגר העיקרי הוא שהרווח הנקי ירד בעוד ההכנסות צמחו בקצב מעוכה, דבר המשקף לחץ על שולי הרווח בתחום התשתיות.
מניית אקמאי Akamai (AKAM) נסחרת בנאסד״ק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.
בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.
מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.
26 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 31 דירוגים בנובמבר 2026.
155 דולר, 86% מעל מחיר הסגירה של 83.09 דולר. היעדים נעים בין 91.91 ל-236.25 דולר.
המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.
הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.