פיננסים אישיים

אינפיניטי השתלמות אשראי ואג'ח עם מניות — 0.34% דמי ניהול

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.34% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.34%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.34% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה באינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 93 מיליון ש"ח

המסלול גובה פחות מהחציון בקטגוריה ומציג תשואה מתחילת השנה של 4.65%. במקביל, נכסי המסלול עומדים על 93 מיליון ש'ח בלבד — קטן משמעותית ממסלולים מרכזיים בענף.

דמי ניהול

0.34%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

4.65%

יוני 2026

נכסי המסלול

93

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הקטגוריה

אינפיניטי השתלמות אשראי ואג…4.65%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 4.65% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.31%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.31% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.43 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.34% מסתכמים בעלות של כ-1,020 ש'ח בשנה, וכ-20,400 ש'ח על פני 20 שנה (בהנחת צבירה קבועה). זה נמוך מהחציון בקטגוריה (0.52%), אבל דמי הניהול הם רק חלק מהתמונה — התשואה לאורך זמן וסוג המסלול חשובים לא פחות.

מה בתוך המסלול

המסלול משלב אשראי ואג'ח עם חשיפה מוגבלת למניות — עד 25%. זהו מסלול סולידי יחסית בתוך קטגוריית קרנות ההשתלמות, שמנוהל על ידי אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע'מ.

התשואה החודשית האחרונה עמדה על -0.27%, ומתחילת השנה על 4.65%. לשלוש שנים נרשמה תשואה מצטברת של 29.8%, ולחמש שנים 27.1%.

למה גודל המסלול מעניין

נכסי המסלול עומדים על 93 מיליון ש'ח — סכום קטן יחסית בתוך עולם קרנות ההשתלמות, שבו מסלולים מובילים מנהלים מיליארדים. מסלול קטן יכול להיות גמיש יותר, אבל גם פחות מוכר לציבור החוסכים.

העובדה שדמי הניהול נמוכים מהחציון בקטגוריה (0.34% מול 0.52%) לא בהכרח מעידה על איכות — היא רק מרכיב אחד בהחלטה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.34%
תשואה חודשית -0.27%
תשואה מתחילת השנה 4.65%
תשואה שלוש שנים 29.8%
תשואה חמש שנים 27.1%
נכסי המסלול 93 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
אינפיניטי השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 4.31% 4.65% 0.34%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין דמי הניהול במסלול לבין החציון בקטגוריה?

דמי הניהול במסלול הם 0.34% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

מה גובה הנכסים המנוהלים במסלול?

נכסי המסלול עומדים על 93 מיליון ש'ח נכון ליוני 2026 — סכום קטן יחסית בקטגוריה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.34%) ואת התשואה מתחילת השנה (4.65%) למסלולים אחרים בקטגוריה, לבדוק את רמת הסיכון שמתאימה לכם (עד 25% מניות), ולוודא שאתם מבינים את הרכב המסלול לפני שמחליטים.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עבור התקופה יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות; חציון התשואה מתחילת השנה חושב על פני 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ודמי ניהול של 0.34% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05