פיננסים אישיים

מיטב השתלמות כללי — דמי ניהול מול תשואה

דמי הניהול במיטב השתלמות כללי עומדים על 0.6% מהצבירה, בזמן שהתשואה מתחילת השנה היא 5.61%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.6%

דמי הניהול במיטב השתלמות כללי עומדים על 0.6% מהצבירה, בזמן שהתשואה מתחילת השנה היא 5.61%.

דמי הניהול מהצבירה במיטב השתלמות כללי · נכסי המסלול 35.5 מיליארד ש"ח

הקרן מנהלת נכסים בהיקף של 35.5 מיליארד ש'ח ורושמת תשואה מתחילת השנה של 5.61%, מעל חציון הקטגוריה שעומד על 4.39%. במקביל, דמי הניהול שלה גבוהים מהחציון בקטגוריה, שעומד על 0.52%.

דמי ניהול

0.6%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.61%

יוני 2026

נכסי המסלול

35.5

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — הקרן מול החציון

מיטב השתלמות כללי5.61%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

מיטב השתלמות כללי רשמה 5.61% מתחילת השנה, לעומת 4.39% בחציון קרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.01%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.01% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.13 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.6% בשנה מסתכמים ב-36,000 ש'ח עלות מצטברת. מתחילת השנה הקרן הקדימה את חציון הקטגוריה (5.61% מול 4.39%), אבל דמי הניהול שלה גבוהים מהחציון (0.6% מול 0.52%). לכן השאלה המעשית היא אם פער התשואה מצדיק את פער העלות לאורך שנים.

מה מספרים המספרים

מיטב השתלמות כללי היא מסלול בקטגוריית קרנות ההשתלמות, בניהול מיטב גמל ופנסיה בע'מ, עם נכסים בהיקף 35.5 מיליארד ש'ח. דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6%, בזמן שהחציון בקטגוריה (מתוך 223 מסלולים) הוא 0.52%.

בתשואה, מתחילת השנה נרשמו 5.61% לעומת חציון של 4.39% בקטגוריה (מתוך 231 מסלולים). לשלוש שנים נרשמה תשואה מצטברת של 44.1%, ולחמש שנים 48.8%. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של -0.47%.

תשואה מול עלות לאורך זמן

בהמחשה של צבירה קבועה 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.6% בשנה שווים ל-36,000 ש'ח עלות מצטברת — סדר גודל של 1,800 ש'ח בשנה. זו העלות שצריך להשוות מולה את פער התשואה מול הקטגוריה.

המספרים שמופיעים כאן הם צילום מצב של יוני 2026 בלבד. תשואות עבר לא מבטיחות תשואות עתיד, ופער תשואה של תקופה אחת לא בהכרח נשמר בתקופה אחרת.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.6%
תשואה חודשית -0.47%
תשואה מתחילת השנה 5.61%
תשואה שלוש שנים 44.1%
תשואה חמש שנים 48.8%
נכסי המסלול 35.5 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מיטב השתלמות כללי — המסלול שבעמוד הזה 5.01% 5.61% 0.6%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה גובה מיטב השתלמות כללי בדמי ניהול?

0.6% מהצבירה. חציון קרנות ההשתלמות עומד על 0.52%, כך שהקרן יקרה מהחציון.

מה התשואה של הקרן מתחילת השנה?

5.61% נכון ליוני 2026, לעומת חציון קטגוריה של 4.39%.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מרשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) לתקופה של יוני 2026. חציון הקטגוריה חושב על פני 223 מסלולים בדמי ניהול ו-231 מסלולים בתשואה מתחילת השנה. עלות דמי-הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.6% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05