מיטב השתלמות הלכה: תשואה מעל החציון, דמי ניהול מעליו

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.72% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריה, בעוד התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-5.5%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.72%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.72% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריה, בעוד התשואה מתחילת השנה מגיעה ל-5.5%.

דמי הניהול מהצבירה במיטב השתלמות הלכה · נכסי המסלול 482 מיליון ש"ח

זו קרן השתלמות בניהול הלכתי עם נכסים של 482 מיליון ש"ח. היא מציגה תשואה גבוהה מהחציון בקטגוריה, אבל גובה גם דמי ניהול גבוהים מהחציון.

דמי ניהול

0.72%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.5%

יוני 2026

נכסי המסלול

482

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

מיטב השתלמות הלכה5.5%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

מיטב השתלמות הלכה עם 5.5% מתחילת השנה, מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

4.78%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.78% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.9 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי הניהול של 0.72% בשנה מסתכמים לאורך 20 שנה ב-43,200 ש"ח. זה הסכום שיוצא מהחשבון שלך רק על ניהול המסלול, בהנחה של צבירה קבועה. השאלה שנשארת פתוחה היא אם הפרש התשואה מול החציון יימשך גם קדימה, או שמדובר בצילום-רגע של תקופה אחת.

מה יש במסלול

מיטב השתלמות הלכה היא קרן השתלמות בניהול חברת מיטב גמל ופנסיה, עם נכסים של 482 מיליון ש"ח נכון ליוני 2026. דמי הניהול מהצבירה הם 0.72%, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים דומים בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

בצד התשואות, המסלול הציג 5.5% מתחילת השנה, מול חציון של 4.39% בקטגוריה. לשלוש שנים התשואה המצטברת היא 39.2%, ולחמש שנים 40.2%. התשואה החודשית האחרונה הייתה שלילית, מינוס 0.64%.

תשואה גבוהה מול עלות גבוהה

הפער בתשואה מתחילת השנה בין המסלול לחציון הוא לטובת המסלול. הפער בדמי הניהול הוא לרעתו. שני הפערים קיימים באותו זמן, וזו הנקודה המרכזית בהערכה של המסלול הזה.

חשוב להבין שתשואה מתחילת שנה היא חלון קצר. דמי ניהול, לעומת זאת, נגבים בכל שנה, ללא קשר לביצועים. לכן ההשוואה בין עלות קבועה לתשואה משתנה היא חלק חשוב בהבנת המסלול.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.72%
תשואה חודשית -0.64%
תשואה מתחילת השנה 5.5%
תשואה שלוש שנים 39.2%
תשואה חמש שנים 40.2%
נכסי המסלול 482 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מיטב השתלמות הלכה — המסלול שבעמוד הזה 4.78% 5.5% 0.72%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה גובה דמי הניהול במסלול?

דמי הניהול הם 0.72% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

כמה עלו דמי הניהול על פני 20 שנה בדוגמה?

בהנחה של צבירה קבועה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה ב-0.72% לשנה, העלות המצטברת היא 43,200 ש"ח.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין כאן תשובה כללית. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתה משלם היום מול 0.72%, להשוות את התשואות שלך לתקופות של שלוש וחמש שנים, ולבדוק אם ההיבט ההלכתי של המסלול רלוונטי עבורך. השוואה מול מסלולים נוספים בקטגוריה תיתן תמונה רחבה יותר.

איך חושב המספר

הנתונים מגיעים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על פני 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מוצגת כתרחיש על צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05