0.57%
מיטב השתלמות מניות סחיר רשם 9.97% תשואה מתחילת השנה נכון ליוני 2026, מול חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
המסלול הזה בולט בתשואה גבוהה מהחציון בענף מתחילת השנה. במקביל, דמי הניהול שלו קצת מעל החציון, וזה שילוב שמעניין לבדוק לעומק.
דמי ניהול
0.57%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
9.97%
יוני 2026
נכסי המסלול
481
מיליון ש"ח
9.4%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 9.4% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-5.52 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה לדוגמה של 300,000 ש״ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.57% בשנה מסתכמים בעלות של כ-34,200 ש״ח. זה מספר שכדאי להחזיק בראש כשמסתכלים על התשואה של 9.97% מתחילת השנה — תשואה של תקופה קצרה אחת לא בהכרח חוזרת על עצמה, אבל דמי הניהול נגבים כל שנה מחדש.
מה יש במסלול הזה
מיטב השתלמות מניות סחיר הוא מסלול בקרן השתלמות בניהול מיטב גמל ופנסיה. נכסי המסלול עומדים על 481 מיליון ש״ח, ודמי הניהול מהצבירה הם 0.57% בשנה.
התשואה מתחילת השנה, נכון ליוני 2026, היא 9.97%. התשואה החודשית האחרונה שדווחה עומדת על 6.3%.
איך זה נראה מול שאר הענף
בתשואה מתחילת השנה המסלול נמצא הרבה מעל החציון של קרנות ההשתלמות — 9.97% מול 4.39%. חציון התשואה חושב על בסיס 231 מסלולים.
בדמי הניהול התמונה הפוכה: 0.57% במסלול לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולים בענף. הפער בדמי הניהול קטן, אבל הוא נגבה מדי שנה בלי קשר לתשואה.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.57% |
| תשואה חודשית | 6.3% |
| תשואה מתחילת השנה | 9.97% |
| נכסי המסלול | 481 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מיטב השתלמות מניות סחיר — המסלול שבעמוד הזה | 9.4% | 9.97% | 0.57% |
שאלות ותשובות
למה חסרות תשואות ל-3 ו-5 שנים?
בנתוני גמל-נט ליוני 2026 לא מדווחות למסלול הזה תשואות ל-3 ו-5 שנים. משמעות הדבר שקשה לדעת אם התשואה של 9.97% מתחילת השנה משקפת ביצוע עקבי או תקופה חד-פעמית.
מה ההבדל בין תשואה חודשית לתשואה מתחילת השנה?
התשואה החודשית של 6.3% מתייחסת לחודש בודד, בעוד 9.97% היא הצבירה מתחילת 2026 ועד יוני 2026. חודש חזק אחד יכול להסביר חלק גדול מהתשואה השנתית.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
זה לא משהו שאפשר לענות עליו מבחוץ. כדאי להשוות את דמי הניהול (0.57%) לחציון בענף (0.52%), לבדוק את רמת הסיכון של מסלול מנייתי מול הצרכים שלך, ולזכור שתשואה של תקופה אחת (9.97% מתחילת השנה) לא מבטיחה את מה שיקרה בהמשך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכונים ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מוצגת כתרחיש לדוגמה על צבירה קבועה של 300,000 ש״ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05