סקירת מניה · TASEISHO.TA

ישרס אחזקות

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪378.90נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+3.36%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי ברבעון האחרון הרווח הנקי של ישרס אחזקות ירד בכרבע ל-253 מיליון ש״ח וההכנסות ירדו ב-17% ל-582 מיליון ש״ח, ללא כיסוי אנליסטים.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

ישרס אחזקות היא חברה ישראלית העוסקת בתחום הנדל"ן (מקרקעין ונכסים). החברה מחזיקה ומנהלת נכסים כמו מבנים, קרקעות ושטחים מסחריים, ומייצרת מהם פעילות כלכלית שוטפת.

מודל ההכנסה (הדרך שבה נכנס הכסף) של חברת נדל"ן מסוג זה מבוסס בעיקר על הכנסות שוטפות — למשל דמי שכירות מנכסים מושכרים — הנחשבות להכנסה חוזרת (חוזרת על עצמה מתקופה לתקופה). לצד זה יכולות להיות גם הכנסות חד-פעמיות ממימוש נכסים. חשוב לזכור ששווי הנכסים עצמם משפיע גם הוא על התוצאות המדווחות בדוחות.

לפי הנתונים, שווי-השוק של ISHO.TA עומד על כ-2 מיליארד שקל. ההכנסות בדוח האחרון היו כ-581 מיליון שקל, לעומת כ-703 מיליון שקל בשנה הקודמת — שינוי של מינוס 17.3%. הרווח הנקי עמד על כ-253 מיליון שקל לעומת כ-336 מיליון שקל, שינוי של מינוס 24.8%, והרווח התפעולי היה כ-440 מיליון שקל, שינוי של מינוס 15.6% לעומת השנה הקודמת. הנתונים מוצגים כאן לצורך הקשר בלבד.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב-24.7%ירידה ברווח נקי

ירידה חדה ברווחיות ב-2025

הרווח הנקי של ישרס אחזקות צנח מ-336 מיליון ש״ח ב-2024 ל-253 מיליון ש״ח ב-2025, ירידה של כרבע. במקביל, ההכנסות ירדו ב-17% ל-582 מיליון ש״ח

נתון: הרווח הנקי ב-FY2024 היה 336 מיליון ש״ח לעומת 253 מיליון ש״ח ב-FY2025. ההכנסות ירדו מ-703 מיליון ש״ח ל-582 מיליון ש״ח

מה זה אומר עליך: ירידה כזו בדרך-כלל נובעת ממכירת נכסים או חברות, סיום פרויקטים רווחיים, או שינויים מבניים בתיק האחזקות. החברה כחברת אחזקות תלויה ברווחיות החברות המוחזקות ובהפסד/רווח הון מפעילות השקעות

חיובי83.4%מרווח גולמי 2025

שיפור עקבי במרווח הגולמי

למרות הירידה בהכנסות וברווחים, המרווח הגולמי של ישרס אחזקות משתפר בהתמדה: מ-78.5% ב-2023 ל-80.5% ב-2024 ול-83.4% ב-2025. גם המרווח התפעולי עלה ל-75.6%

נתון: Gross Margin: 78.5% ב-2023, 80.5% ב-2024, 83.4% ב-2025. Operating Margin: 71.7%, 74.2%, 75.6% באותן שנים

מה זה אומר עליך: שיפור מתמשך במרווחים נובע בדרך-כלל מיעילות תפעולית טובה יותר, מעבר לפעילויות רווחיות יותר בתיק האחזקות, או מהפחתת עלויות קבועות. התופעה מעידה על ניהול איכותי למרות הצמצום בהיקפים

חיובי7.92%תשואת דיבידנד

תשואת דיבידנד גבוהה מאוד

ישרס אחזקות מחלקת דיבידנד בתשואה של 7.92%, גבוה משמעותית מהממוצע בבורסה בישראל (כ-2-3%). יחד עם P/E נמוך של 9.1, הדבר מעיד על מדדי שווי אטרקטיביים

נתון: Dividend yield: 7.92%, Trailing P/E: 9.1, שניהם נמוכים יחסית לשוק

מה זה אומר עליך: תשואה גבוהה כזו נובעת בדרך-כלל ממדיניות חלוקה נדיבה של חברת אחזקות שמקבלת דיבידנדים מהחברות המוחזקות, או ממחיר מניה נמוך יחסית להון המחולק. יציבות החלוקה תלויה ברווחיות העתידית של תיק האחזקות

ניטרליאנליסטים מכסים

אין כיסוי אנליסטים

אין אף אנליסט שמפרסם המלצות או יעדי מחיר על ישרס אחזקות, מה שמקשה על הערכת הפוטנציאל העתידי על בסיס חוות-דעת מקצועיות

נתון: Analysts count: 0, Label: אין נתוני אנליסטים

מה זה אומר עליך: היעדר כיסוי אנליסטים נפוץ בחברות אחזקות קטנות-בינוניות בישראל (שווי שוק 2.4 מיליארד ש״ח). המשקיעים נדרשים לבצע מחקר עצמאי מעמיק על תיק האחזקות והחברות המוחזקות כדי להעריך את השווי ההוגן

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • רווחיות תפעולית גבוהה הנתונים מראים רווח תפעולי של כ-439.8 מיליון ש"ח על הכנסות של כ-581.6 מיליון ש"ח, כלומר שיעור רווח תפעולי גבוה של כ-76%.
  • רווח נקי חיובי הנתונים מראים רווח נקי של כ-252.8 מיליון ש"ח, כלומר החברה נותרה רווחית גם לאחר הירידה השנתית.
  • חלק גדול מההכנסות נותר כרווח הנתונים מראים שהרווח הנקי מהווה כ-43% מההכנסות, יחס גבוה יחסית.
הטיעון נגד
  • ירידה בהכנסות הנתונים מראים ירידה בהכנסות של 17.3% לעומת השנה הקודמת (מ-702.9 מיליון ש"ח ל-581.6 מיליון ש"ח).
  • ירידה ברווח הנקי הנתונים מראים ירידה של 24.8% ברווח הנקי לעומת השנה הקודמת (מ-336.3 מיליון ש"ח ל-252.8 מיליון ש"ח).
  • ירידה ברווח התפעולי הנתונים מראים ירידה של 15.6% ברווח התפעולי לעומת השנה הקודמת (מ-521.2 מיליון ש"ח ל-439.8 מיליון ש"ח).
  • היעדר כיסוי אנליסטים הנתונים מראים שאין נתוני אנליסטים זמינים (0 המלצות), כך שאין הערכות חיצוניות להשוואה.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
הכנסות₪584₪703₪582₪144+3.8%
רווח נקי₪284₪336₪253₪55+33.6%
רווח גולמי₪459₪566₪485₪120+1.3%
רווח תפעולי₪419₪521₪440₪110+2.8%
שיעור רווח גולמי+78.5%+80.5%+83.4%
שיעור רווח תפעולי+71.7%+74.2%+75.6%
שיעור רווח נקי+48.6%+47.8%+43.5%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
שווי שוק₪2,425.5
מכפיל רווח (P/E)9.1
תשואת דיבידנד7.92%
טווח 52 שבועות₪2.76 – ₪383.50
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הדוח האחרון של ישרס אחזקות הראה ירידה בכל הסעיפים המרכזיים: ההכנסות (סך הכסף שנכנס מפעילות החברה) הסתכמו בכ-582 מיליון שקל, ירידה של כ-17% לעומת כ-703 מיליון שקל בשנה הקודמת.

הרווח הנקי (מה שנשאר אחרי כל ההוצאות) ירד בכ-25% לכ-253 מיליון שקל, לעומת כ-336 מיליון שקל בשנה הקודמת, והרווח התפעולי (הרווח מהפעילות השוטפת לפני מימון ומיסים) ירד בכ-16% לכ-440 מיליון שקל.

במילים פשוטות, הנתונים מראים שהחברה הכניסה פחות כסף והרוויחה פחות בהשוואה לתקופה המקבילה הקודמת.

הנתונים של ישרס אחזקות ברבעון הראשון של 2026, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, מראים הכנסות של כ-144.4 מיליון שקלים לעומת כ-139.1 מיליון שקלים — עלייה של 3.8%. הרווח הנקי (הרווח שנותר לאחר כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-54.9 מיליון שקלים לעומת כ-41.1 מיליון שקלים — שינוי של 33.6%.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

ישרס אחזקות היא חברת אחזקות (holding company — חברה המחזיקה בנכסים פיננסיים ופעילויות עסקיות), המתוארת בנתוני שוק בעלות שיקלית של כ-14 מיליארד ש״ח. המניה עלתה ב-3.36% בעסקאות היום לרמה של 378.9 ש״ח, אך לא קיימים נתוני אנליסטים המכסים את החברה כרגע.

הנתונים מראים ש-2025 היא שנה קשה לתוצאות הפעילות: הרווח הנקי (הרווח הסופי שמחזיקי המניות מקבלים) צנח מ-336 מיליון ש״ח ב-2024 ל-253 מיליון ש״ח ב-2025, ירידה של כרבע. בו זמנית, ההכנסות הקלו ב-17% ל-582 מיליון ש״ח, מה שמעיד על התכווצות משמעותית בפעילות הליבה.

עם היעדר כיסוי אנליסטים, אין קונצנזוס (דעה מוסכמת) של חוקרים השוק על שווי ההוגן של המניה או ציפיות לעתיד. ירידות כגון אלה בהכנסות ובהכנסה נטו עלולות להשפיע על הערכת משקיעים לבחינת היציבות העסקית לטווח ארוך.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.