סקירת מניה · TASEISRS.TA

ישרס

הסקירה עודכנה: 23/08/2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי₪802.60נכון לסגירת המסחר האחרונה
שינוי יומי+1.83%לעומת יום המסחר הקודם
אין נתוני אנליסטים

הנתונים מראים כי הרווח הנקי של ישרס ירד מ-534 מיליון ₪ ב-2024 ל-387 מיליון ₪ ב-2025, בעוד מרווח הרווח הגולמי (רווח לפני הוצאות) דווקא עלה ל-83.4%.

i

מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

חברת ישרס פועלת בתחום הנדל"ן המניב (נכסים כמו מבנים ומשרדים שמושכרים ומייצרים הכנסה שוטפת). החברה מחזיקה ומנהלת נכסים מסחריים ומשרדיים, ומשכירה אותם לגורמים שונים תמורת דמי שכירות.

מקור ההכנסה העיקרי של החברה הוא דמי השכירות שהיא גובה מהשוכרים של נכסיה — הכנסה שנוטה להיות חוזרת (מתקבלת שוב ושוב לאורך זמן) כל עוד הנכסים מושכרים. בנוסף, שווי הנכסים עצמם יכול להשתנות עם הזמן, מה שמשפיע על תוצאות החברה. הנתונים מראים כי ההכנסות עמדו על כ-581 מיליון שקל, לעומת כ-702 מיליון שקל בשנה הקודמת — ירידה של כ-17.3%.

מבחינת סדר-גודל, שווי-השוק של החברה (הערך הכולל של כל מניותיה בבורסה) עומד על כ-4 מיליארד שקל. הרווח הנקי עמד על כ-386 מיליון שקל, לעומת כ-533 מיליון שקל בשנה הקודמת (ירידה של כ-27.6%), והרווח התפעולי עמד על כ-441 מיליון שקל לעומת כ-524 מיליון שקל (ירידה של כ-15.7%). נתונים אלו מציגים את התמונה הכספית העדכנית לצורך הקשר בלבד.

ניתוח AI בעברית

תובנות

מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

לשים לב-27.5%ירידה ברווח הנקי

ירידה חדה ברווחיות ב-2025

הרווח הנקי של ישרס צנח מ-534 מיליון ₪ ב-2024 ל-387 מיליון ₪ ב-2025, ירידה של כ-147 מיליון ₪. מרווח הרווח הנקי (Net Margin) ירד מ-76.0% ל-66.5%, למרות שמרווח הרווח הגולמי דווקא עלה ל-83.4%.

נתון: רווח נקי FY2024: ₪534M → FY2025: ₪387M (ירידה של 27.5%). מרווח נקי: 76.0% → 66.5%.

מה זה אומר עליך: ירידה כזו ברווחיות נקייה תוך שמרווח גולמי עולה מצביעה בדרך-כלל על עלייה בהוצאות מתחת לקו הגולמי — הוצאות מכירה ושיווק, הנהלה וכלליות, או הוצאות מימון ומיסים. בחינת דוחות רבעוניים תגלה היכן בדיוק נמצאת הדליפה בין רווח תפעולי לנקי.

לשים לב-17.2%ירידה בהכנסות

התכווצות הכנסות משמעותית

ההכנסות של ישרס ירדו מ-702 מיליון ₪ ב-2024 ל-581 מיליון ₪ ב-2025 — חזרה כמעט לרמת 2023 (583 מיליון). הירידה מהווה כ-121 מיליון ₪, כשליש ממנה פגע גם ברווח הנקי.

נתון: הכנסות FY2024: ₪702M → FY2025: ₪581M (ירידה של 17.2%). FY2023: ₪583M.

מה זה אומר עליך: התכווצות בהיקף עסקים עשויה לנבוע מירידה בפעילות ליבה, סיום חוזים גדולים, או תנאי שוק. כאשר חברה עם מרווחים גולמיים גבוהים מפסידה הכנסות, אפילו שיפור תפעולי לא תמיד מצליח לפצות על אובדן קנה-המידה.

חיובי9.8מכפיל רווח

מכפיל רווח נמוך ותשואת דיבידנד גבוהה

ישרס נסחרת במכפיל רווח (P/E) של 9.8 בלבד, נמוך משמעותית מממוצע השוק, ומחלקת תשואת דיבידנד של 7.48% — שיעור גבוה מאוד לסטנדרטים ישראליים.

נתון: P/E: 9.8, Dividend Yield: 7.48%. אין כיסוי אנליסטים (0 אנליסטים).

מה זה אומר עליך: מכפיל נמוך כזה יחד עם דיבידנד גבוה מעיד לעיתים על כך שהשוק מתמחר סיכון — ירידה בצמיחה, חוסר ודאות עתידית, או תפיסה שהרווחים הנוכחיים אינם בני-קיימא. לחלופין, ייתכן שהמניה נסחרת בהנחה עקב נזילות נמוכה או היעדר כיסוי אנליסטים.

ניטרליאנליסטים מכסים

היעדר כיסוי אנליסטים

אין אף אנליסט מוסדי שמפרסם המלצות או תחזיות עבור ישרס, מה שמשאיר משקיעים ללא קונצנזוס שוק או יעדי מחיר.

נתון: מספר אנליסטים: 0. אין נתוני המלצות או יעדי מחיר.

מה זה אומר עליך: כיסוי אפס בדרך-כלל מאפיין מניות קטנות או בינוניות שאינן נסחרות בתדירות גבוהה. משקיע פרטי נדרש לבצע מחקר עצמי מעמיק ולהישען על דוחות כספיים בלבד, מבלי תמיכה בתחזיות חיצוניות.

חיובי83.4%מרווח גולמי

שיפור במרווח הגולמי למרות ירידת הכנסות

מרווח הרווח הגולמי של ישרס עלה ברציפות — מ-78.9% ב-2023 דרך 80.7% ב-2024 ל-83.4% ב-2025 — מה שמעיד על יעילות גבוהה בייצור או בתמחור.

נתון: Gross Margin: 78.9% (2023) → 80.7% (2024) → 83.4% (2025). Operating Margin: 72.2% → 74.6% → 76.0%.

מה זה אומר עליך: שיפור במרווח גולמי מעיד על כוח תמחור או ירידת עלויות ישירות, אך כאשר זה לא מתורגם לרווח נקי גבוה יותר, הבעיה נמצאת בשכבות ההוצאה הבאות — תפעול, מינהל או מימון. בחברה בעלת מרווחים כה גבוהים, כל אחוז שיפור נוסף מתורגם לרווחיות משמעותית.

שני הצדדים · הגרסה המנומקת

השור מול הדוב

שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

הטיעון לקנייה
  • רווחיות תפעולית גבוהה הנתונים מראים רווח תפעולי של כ-441.8 מיליון ש"ח על הכנסות של כ-581 מיליון ש"ח, כלומר שיעור רווח תפעולי גבוה של מעל 76%.
  • רווח נקי משמעותי הנתונים מראים רווח נקי של כ-386.6 מיליון ש"ח, המהווה חלק ניכר מההכנסות בתקופה המדווחת.
  • מרווח בין רווח תפעולי לנקי הנתונים מראים פער קטן יחסית בין הרווח התפעולי (כ-441.8 מיליון) לרווח הנקי (כ-386.6 מיליון), מה שמצביע על נטל הוצאות מימון ומס מוגבל.
הטיעון נגד
  • ירידה בהכנסות הנתונים מראים ירידה של 17.3% בהכנסות, מכ-702.2 מיליון ש"ח בשנה הקודמת לכ-581 מיליון ש"ח.
  • ירידה חדה ברווח הנקי הנתונים מראים ירידה של 27.6% ברווח הנקי, מכ-533.8 מיליון ש"ח לכ-386.6 מיליון ש"ח.
  • שחיקה ברווח התפעולי הנתונים מראים ירידה של 15.7% ברווח התפעולי, מכ-524.1 מיליון ש"ח לכ-441.8 מיליון ש"ח.
  • היעדר כיסוי אנליסטים הנתונים מראים כי אין נתוני אנליסטים זמינים (0 המלצות), כך שאין נקודת השוואה חיצונית או פער מול יעד להערכה.
הנתונים המלאים

הדאטה שמאחורי הפרשנות

כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף, דעת אנליסטים ונתונים פיננסיים.

גרף מחיר — TradingView

המספרים

נתונים פיננסיים

דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני ₪

מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 1 · 2026שינוי לעומת רבעון 1 · 2025
הכנסות₪583₪702₪581₪144+3.9%
רווח נקי₪466₪534₪387₪82+31.2%
רווח גולמי₪460₪567₪485₪120+1.4%
רווח תפעולי₪421₪524₪442₪110+2.7%
שיעור רווח גולמי+78.9%+80.7%+83.4%
שיעור רווח תפעולי+72.2%+74.6%+76%
שיעור רווח נקי+79.9%+76%+66.5%
הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.

נתונים פיננסיים הנתונים במיליוני ₪

מדדערך (מקור: Yahoo Finance, בשקלים)
שווי שוק₪3,927.1
מכפיל רווח (P/E)9.8
תשואת דיבידנד7.48%
טווח 52 שבועות₪750.10 – ₪1,063.40
הדוח שכבר פורסם

מה הראה הדוח האחרון

הנתונים מראים כי הכנסות ישרס ירדו לכ-581 מיליון שקל, לעומת כ-702 מיליון שקל בתקופה הקודמת — ירידה של כ-17%.

הרווח הנקי (הרווח שנשאר אחרי כל ההוצאות והמסים) עמד על כ-387 מיליון שקל, לעומת כ-534 מיליון שקל קודם — ירידה של כ-28%.

גם הרווח התפעולי (הרווח מהפעילות העסקית לפני מימון ומסים) ירד לכ-442 מיליון שקל, לעומת כ-524 מיליון שקל קודם — ירידה של כ-16%. בסך הכל, הדוח מראה ירידה בכל שלושת המדדים המרכזיים לעומת התקופה הקודמת.

הנתונים של מניית ישרס לרבעון הראשון של 2026, בהשוואה לרבעון הראשון של 2025, מראים הכנסות של כ-144.3 מיליון שקלים לעומת כ-138.9 מיליון שקלים — עלייה של 3.9%. הרווח הנקי עמד על כ-82.2 מיליון שקלים לעומת כ-62.6 מיליון שקלים — שינוי של 31.2%.

סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

ניתוח טכני

ניתוח טכני מאת TradingView
סיכום

סיכום

ישרס היא חברה הפועלת בתחום שירותים עסקיים. המניה נסחרת בבורסה בתל אביב במחיר של ₪802.6, עם עלייה קטנה של 1.83% ביום הנתון.

בשנת 2025 חלה ירידה משמעותית ברווחיות החברה. הרווח הנקי צנח מ-534 מיליון ₪ בשנת 2024 ל-387 מיליון ₪ בשנת 2025, ירידה של כ-147 מיליון ₪. בנוסף, הכנסות החברה ירדו ב-17.3% בהשוואה לשנה הקודמת.

מרווח הרווח הנקי (אחוז הרווח היחסי מהכנסות) ירד מ-76.0% ל-66.5%. עם זאת, מרווח הרווח הגולמי (הרווח לפני הוצאות תפעול) עלה ל-83.4%, מה שמעיד על שיפור בעלויות הייצור אך על הידרדרות בהוצאות אחרות של החברה.

בשל היעדר כיסוי של אנליסטים לחברה זו, אין הערכה מקצועית זמינה בנוגע לביצועים העתידיים שלה. המניה מחשופה לתנודתיות בהיעדר ניתוח מעמיק של הצפיפות לשיפור או הידרדרות נוספת.

המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Finnhub, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.