סקירת מניה · NYSEPEN

מניית Penumbra Inc. (PEN)

עודכן נובמבר 2026 · המידע לצרכי לימוד בלבד, לא ייעוץ השקעות · הסקירה נכתבה בעזרת בינה מלאכותית

מחיר נוכחי$319.21מחיר סגירה 06/11/2026
שינוי יומי-0.59%לעומת יום המסחר הקודם
יעד ממוצע$37517% מעל מחיר הסגירהאנליסטים16נתנו מחיר יעד
מה קרה היום · 3 בנובמבר 2026

עלייה של 0.75% במניית Penumbra, Inc. היום. המניה נסחרת ב-321.34 דולר מול סגירה קודמת של 318.95 דולר. טווח המסחר היום נע בין 318.55 ל-321.58 דולר.

מניית Penumbra Inc. נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר המעודכן מופיע בכרטיס שלמעלה. כשהסקירה הזו נכתבה, בנובמבר 2026, המניה נסחרה סביב $320.02. מה שחשוב לדעת לפני שקוראים את הנתונים: אחרי המניה עוקבים 16 אנליסטים, והמספרים שבהמשך מתארים את העבר ואת מצב השוק — לא את מה שיקרה הלאה.

דעת האנליסטים

מה האנליסטים אומרים

16 אנליסטים נותנים למניה יעד ממוצע של 375 דולר, 17% מעל מחיר הסגירה.

16 אנליסטים נתנו מחיר יעד · עודכן אצל הספק 30.10.2026 · מקור: Finnhub

טווח היעדים

מ-16 אנליסטים, והפער מהמחיר של היום

יעד נמוך$323.20+1% פער מהמחיר
יעד ממוצע$374.88+17% פער מהמחיר
יעד גבוה$407.40+28% פער מהמחיר

התפלגות הדירוגים

14 דירוגים של אנליסטים, נובמבר 2026

  • קנייה חזקה1
  • קנייה4
  • החזקה9
  • מכירה0
  • מכירה חזקה0

איך קוראים את זה

מחיר יעד הוא הערכה, לא הבטחה.

דירוגים של אנליסטים חיצוניים. זו לא המלצה של מיטב לימוד עצמי.

במבט אחד

אותות מהירים

הסימנים החשובים לסריקה בשלוש שניות. ההסבר המנומק לכל אחד נמצא בהמשך ("השור מול הדוב").

נקודות אור

  • ✓ מרווח גולמי 123%

דגלים אדומים

    i

    מה החברה עושה ואיך היא מרוויחה

    חברת Penumbra Inc. (סימול PEN) היא חברה בתחום מכשור רפואי (ציוד ומכשירים לשימוש רפואי). החברה מפתחת ומייצרת מכשירים לטיפול במחלות של כלי-דם, בעיקר מכשירים זעירים המשמשים רופאים להסרת קרישי-דם מכלי-הדם במוח ובגוף. בנוסף, החברה מפתחת פתרונות בתחום השיקום הנוירולוגי.

    החברה מרוויחה בעיקר ממכירת המכשירים הרפואיים שלה לבתי-חולים ולמרכזים רפואיים. חלק מהמכשירים הם חד-פעמיים (מתכלים — משמשים פעם אחת ונזרקים), ולכן הם יוצרים הכנסה חוזרת ככל שבתי-החולים רוכשים מלאי נוסף באופן שוטף. הנתונים מראים כי ההכנסות עלו בין 2024 ל-2025 ב-17.5% (מ-1.19 מיליארד דולר ל-1.40 מיליארד דולר), והרווח הנקי עלה ב-1168.1% (מ-14.0 מיליון דולר ל-177.7 מיליון דולר). ברבעון האחרון שדווח (רבעון 2 · 2026 מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו 390.0 מיליון דולר (+14.9%) והרווח הנקי היה 34.8 מיליון דולר (-23.1%).

    לצורך הקשר: שווי-השוק של החברה עומד על כ-13 מיליארד דולר, וההכנסה השנתית היא כ-1.40 מיליארד דולר. מכפיל הרווח (P/E — היחס בין שווי החברה לרווח השנתי שלה) עומד על 78.5, המבוסס על שווי-שוק של 12.61 מיליארד דולר חלקי רווח נקי של ארבעת הרבעונים האחרונים (160.6 מיליון דולר). מחיר הסגירה האחרון היה 320.02 דולר, בשינוי יומי של -0.4%, נכון ל-03/11/2026.

    ניתוח AI בעברית

    תובנות

    מה שבולט במספרים, מוסבר בגובה-העיניים. כל תובנה מתארת את הנתונים — לא ממליצה לקנות או למכור.

    לשים לב17%פער מול היעד

    פער של 17% מול יעד אנליסטים

    המניה נסחרת במחיר $320.02 (נכון ל-03/11/2026), בעוד שיעד הקונצנזוס של 16 אנליסטים עומד על $374.88 — פער של כ-17%. היעד המדיאני גבוה עוד יותר, $381.48, והיעד הגבוה ביותר מגיע ל-$407.4.

    נתון: מחיר נוכחי $320.02 מול קונצנזוס $374.88 (פער 17%). מכפיל P/E 78.5 על בסיס רווח נקי של $160.6 מיליון מארבעת הרבעונים האחרונים.

    ←

    מה זה אומר עליך: פער כזה נובע בדרך-כלל מאי-ודאות לגבי המשך המומנטום: Penumbra הכפילה את הרווח התפעולי ב-2025 (ל-$189 מיליון) אך P/E של 78.5 גבוה משמעותית ממכפילי הסקטור. השוק מתמחר ציפיות גבוהות, והפער יצטמצם רק אם הצמיחה תימשך ברבעונים הבאים.

    לשים לב78.5מכפיל רווח

    מכפיל רווח גבוה מאוד (P/E 78.5)

    שווי השוק של Penumbra ($12.61 מיליארד) מתומחר על פי מכפיל רווח של 78.5, גבוה הרבה מעבר למכפיל הממוצע במכשור רפואי. המשמעות: המשקיעים מתמחרים המשך צמיחה חזקה לאורך השנים הבאות.

    נתון: מכפיל רווח 78.5 (שווי $12.61 מיליארד ÷ רווח נקי של 4 הרבעונים האחרונים $160.6 מיליון). Net Margin של 12.7% ב-2025.

    ←

    מה זה אומר עליך: מכפיל כזה מעיד על ציפיות גבוהות, ובסקטור Medical Devices הן מוצדקות רק אם החברה ממשיכה להרחיב נתח-שוק, לקבל אישורי רגולציה ולשמר מרווחים של 12–13%. תנודתיות גבוהה צפויה: כל החמצת יעדים עלולה לדחוס את המכפיל במהירות.

    לשים לב‎-23%רווח נקי רבעוני

    האטה ברווח הרבעוני החדש

    ברבעון 2·2026 (האחרון שפורסם), ההכנסות עלו 14.9% לעומת רבעון 2·2025 ($390 מיליון), אבל הרווח הנקי ירד ב-23.1% ל-$34.8 מיליון. הניגוד בין צמיחת הכנסות לירידה ברווח מעיד על עלייה בהוצאות תפעול או R&D.

    נתון: רבעון 2·2026: הכנסות $390.0 מיליון (+14.9% לעומת רבעון 2·2025), רווח נקי $34.8 מיליון (‎-23.1%).

    ←

    מה זה אומר עליך: ירידה ברווחיות תוך כדי צמיחת הכנסות אופיינית לחברת מכשור רפואי שמשקיעה בפיתוח מוצרים חדשים או בהרחבת צוות-מכירות. ההמשך יתברר ברבעונים הקרובים: אם המרווחים יחזרו לעלות, ההשקעה תשתלם; אם לא — המכפיל הגבוה (78.5) יהיה תחת לחץ.

    שני הצדדים · הגרסה המנומקת

    השור מול הדוב

    שני הסיפורים שמספרים על המניה — בלי לקבוע מי צודק. ("שור" = מי שמאמין שתעלה, "דוב" = מי שחושש שתרד.)

    ↑ מה תומך במניה
    • צמיחה בהכנסות הנתונים מראים עלייה של 17.5% בהכנסות השנתיות בין 2024 ל-2025, מ-$1.19 מיליארד ל-$1.40 מיליארד, אצל חברת מכשור רפואי זו.
    • קפיצה ברווח הנקי הנתונים מראים עלייה של 1168.1% ברווח הנקי השנתי, מ-$14.0 מיליון ל-$177.7 מיליון.
    • שיפור ברווח למניה הרווח למניה (EPS – חלק הרווח המיוחס למניה אחת) עלה מ-0.36 דולר ל-4.52 דולר, שינוי של 1155.6%.
    • פער מול יעד האנליסטים הנתונים מראים פער של 17.1% בין מחיר הסגירה $320.02 (נכון ל-03/11/2026) לבין יעד האנליסטים הממוצע של $374.88.
    ↓ הטיעון נגד
    • ירידה ברווח הרבעוני ברבעון 2 של 2026 מול רבעון 2 של 2025, הרווח הנקי ירד ב-23.1% לכדי $34.8 מיליון, למרות שההכנסות עלו ב-14.9% ל-$390.0 מיליון.
    • מכפיל רווח גבוה מכפיל הרווח (P/E – היחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 78.5, לפי שווי שוק של $12.61 מיליארד חלקי רווח נקי של $160.6 מיליון בארבעת הרבעונים האחרונים.
    • המלצת אנליסטים מאופקת מבין 16 אנליסטים, הדירוג הכולל הוא 'החזק', עם 9 בהמלצת Hold, 4 בהמלצת Buy, 1 ב-Strong Buy ואף אחד בהמלצת מכירה.
    • בסיס השוואה נמוך הנתונים מראים שהעלייה של 1168.1% ברווח הנקי השנתי מגיעה מבסיס נמוך של $14.0 מיליון בשנה הקודמת.
    הנתונים המלאים

    הדאטה שמאחורי הפרשנות

    כל המספרים הגולמיים שעליהם נשענת הסקירה — גרף ונתונים פיננסיים.

    גרף מחיר — TradingView

    המספרים

    נתונים פיננסיים

    דוח רווח והפסד (3 שנים) הנתונים במיליוני $

    מדדFY2023FY2024FY2025רבעון 2 · 2026שינוי לעומת רבעון 2 · 2025
    הכנסות$1,059$1,195$1,404$390+14.9%
    רווח נקי$91$14$178$35-23.1%
    רווח גולמי$683$755$942$265+18.3%
    רווח תפעולי$92$86$189$41+0.5%
    שיעור רווח גולמי64.5%63.2%67.1%67.9%+1.9 נק'
    שיעור רווח תפעולי8.7%7.2%13.5%10.5%-1.5 נק'
    שיעור רווח נקי8.6%1.2%12.7%8.9%-4.4 נק'

    שינוי בשיעורי הרווח מוצג בנקודות אחוז.

    הנתון הרבעוני מגיע מדוח כספי שאינו מבוקר, בעוד הנתונים השנתיים בטבלה למעלה מגיעים מדוח מבוקר.
    הדוח שכבר פורסם

    מה הראה הדוח האחרון

    הנתונים של Penumbra Inc. (PEN), חברה בתחום מכשור רפואי (ציוד ומכשירים לשימוש רפואי), מראים כי בדוח השנתי האחרון ההכנסות עלו ב-17.5% — מ-1.19 מיליארד דולר ל-1.40 מיליארד דולר.

    הרווח הנקי (מה שנשאר אחרי כל ההוצאות) זינק ב-1168.1%, מ-14.0 מיליון דולר ל-177.7 מיליון דולר. ברבעון האחרון (רבעון 2 · 2026, מול רבעון 2 · 2025) ההכנסות היו 390.0 מיליון דולר (עלייה של 14.9%), אך הרווח הנקי ברבעון זה היה 34.8 מיליון דולר — ירידה של 23.1%.

    מחיר הסגירה האחרון עמד על 320.02 דולר (שינוי יומי של 0.4%-), נכון ל-03/11/2026. מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי החברה לרווח השנתי שלה) עומד על 78.5.

    הנתונים של חברת Penumbra Inc. (PEN), העוסקת במכשור רפואי (ציוד ומכשירים לשימוש רפואי), מראים ברבעון 2 · 2026 לעומת רבעון 2 · 2025 הכנסות של 390.0 מיליון דולר, עלייה של 14.9%, לצד רווח נקי של 34.8 מיליון דולר, ירידה של 23.1%. מכפיל הרווח (P/E — יחס בין שווי השוק לרווח) עומד על 78.5, ומחיר הסגירה האחרון הוא 320.02 דולר נכון ל-03/11/2026.

    הדוח האחרון של Penumbra Inc. פורסם ב-29/10/2026.

    סיכום עובדתי ורטרוספקטיבי של הדוח שכבר פורסם.

    ניתוח טכני

    ניתוח טכני מאת TradingView
    סיכום

    סיכום

    Penumbra Inc. היא חברה אמריקאית המתמחה בפיתוח וייצור התקנים רפואיים מתקדמים לטיפולים בעורקים ובמוח. החברה פועלת בסקטור ה-Medical Devices (התקנים רפואיים) ומסתמכת על טכנולוגיות חדשניות לפתרון מצבים קליניים קשים.

    הנתונים מראים שההכנסות של החברה גדלו ב-17.5% בשנה האחרונה, מ-1.19 מיליארד דולר בשנת 2024 ל-1.40 מיליארד דולר בשנת 2025. הרווח הנקי הראה צמיחה חדה עוד יותר, עם עלייה של 1168.1% מ-14.0 מיליון דולר ל-177.7 מיליון דולר באותה תקופה. ברבעון השני של 2026, הכנסות עמדו על 390.0 מיליון דולר (עלייה של 14.9% בשנה), אולם הרווח הנקי ירד ב-23.1% לעומת אותו רבעון בשנה הקודמת.

    נכון ל-03/11/2026, מחיר המניה עומד על $320.02. קונצנזוס 16 אנליסטים קובע יעד של $374.88, מה שמשמעותו פער של כ-17% מול המחיר הנוכחי. היעד המדיאני גבוה יותר ($381.48), והיעד הגבוה ביותר מגיע ל-$407.4. כוח הקונצנזוס מוערך כ-"חזק".

    שאלות נפוצות

    שאלות נפוצות

    באיזו בורסה נסחרת מניית Penumbra Inc.?

    מניית Penumbra Inc. (PEN) נסחרת בבורסת ניו יורק. המחיר שבכרטיס בראש העמוד הוא הציטוט האחרון שהתקבל מהבורסה, ולכן הוא זז עם המסחר.

    האם Penumbra Inc. מחלקת דיבידנד?

    בנתונים שמוצגים בעמוד הזה אין תשואת דיבידנד מדווחת. חברה יכולה לא לחלק דיבידנד כי היא מעדיפה להשקיע את הרווח בחזרה בעסק, או כי אין רווח לחלק.

    איך קוראים את הנתונים בעמוד הזה?

    מתחילים במחיר ובשינוי היומי, ממשיכים לטבלת הנתונים הפיננסיים — הכנסות, רווח והוצאות — ומשווים כל שורה לאותה תקופה אשתקד ולא לתקופה שקדמה לה, כדי לנטרל עונתיות. העמוד מסביר מה המספרים אומרים; הוא אינו ממליץ לקנות או למכור ואינו ייעוץ השקעות.

    כמה אנליסטים עוקבים אחרי מניית Penumbra?

    16 אנליסטים נתנו למניה מחיר יעד. בנפרד נספרו 14 דירוגים בנובמבר 2026.

    מה מחיר היעד הממוצע של Penumbra?

    375 דולר, 17% מעל מחיר הסגירה של 319.21 דולר. היעדים נעים בין 323.20 ל-407.40 דולר.

    המידע באתר זה הינו לצרכי לימוד בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה או הצעה לרכישה או מכירה של ניירות ערך. ביצועי עבר אינם מעידים על ביצועי עתיד. כל החלטת השקעה היא באחריות הקורא בלבד.

    הסקירה נוצרה בעזרת בינה מלאכותית על בסיס נתוני שוק מ-Twelve Data, ועלולה לכלול אי-דיוקים. אינה תחליף לבדיקה עצמאית.