פיננסים אישיים

מינהל השתלמות אשראי ואג"ח: 0.56% דמי ניהול

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.56% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.56%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.56% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה במינהל – קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשירותים- אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 18 מיליון ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול מעל החציון בענף, ובמקביל מציג תשואה מתחילת השנה של 2.05% לעומת חציון של 4.39%. השילוב הזה משמעותי כי הוא נמשך לאורך זמן ומשפיע על הצבירה בפועל.

דמי ניהול

0.56%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.05%

יוני 2026

נכסי המסלול

18

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת 2026 מול חציון הענף

מינהל – קרן ההשתלמות לפקידי…2.05%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.05% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.49%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.49% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.39 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.56% בשנה מצטברים לכ-33,600 ש"ח לאורך 20 שנה — זה החישוב שמופיע במקור. במקביל, התשואה מתחילת השנה (2.05%) נמוכה מהחציון בענף (4.39%), כך שהפער פועל בשני הכיוונים: גם עלות גבוהה יותר וגם תשואה נמוכה יותר בתקופה הזו.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול מנוהל על ידי החברה המנהלת של מינהל קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המנהל והשירותים בע"מ, ומתמחה באשראי ואיגרות חוב. נכסי המסלול עומדים על 18 מיליון ש"ח, נמוך יחסית לענף.

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.56%, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52% (מתוך 223 מסלולים).

תשואות היסטוריות

בשלוש שנים המסלול הניב 15.1%, ובחמש שנים 19.7%. מתחילת 2026 התשואה עומדת על 2.05%, לעומת חציון של 4.39% בענף (מתוך 231 מסלולים).

התשואה החודשית האחרונה עמדה על 0.52%. חשוב לזכור שתשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות, והנתונים מתייחסים לתקופה שהסתיימה ביוני 2026.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.56%
תשואה חודשית 0.52%
תשואה מתחילת השנה 2.05%
תשואה שלוש שנים 15.1%
תשואה חמש שנים 19.7%
נכסי המסלול 18 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מינהל – קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשירותים- אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 1.49% 2.05% 0.56%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

כמה עולים דמי הניהול בפועל?

במסלול נגבים 0.56% מהצבירה בשנה. על צבירה של 300,000 ש"ח לאורך 20 שנה, זה מסתכם לכ-33,600 ש"ח לפי החישוב שבמקור.

איך התשואה נראית מול הענף?

מתחילת 2026 המסלול הניב 2.05%, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות. הפער נמדד על בסיס 231 מסלולים בקטגוריה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

התשובה תלויה במה שחשוב לך: אופק ההשקעה, רמת הסיכון שמתאימה לך, והשוואה מול מסלולים אחרים באותה קטגוריה. שווה לבדוק את דמי הניהול, את התשואה בטווחי זמן שונים ואת הרכב הנכסים, ולהשוות למסלולים מקבילים בגמל-נט.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05