0.55%
דמי הניהול במסלול עומדים על 0.55% מהצבירה, מעט מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.
מדובר במסלול קטן במיוחד עם נכסים של 11 מיליון ש׳׳ח בלבד, שאמור לעקוב אחרי מדד S&P 500. מתחילת 2026 הוא רשם 1.58% לעומת חציון של 4.39% בענף — פער שראוי לבדוק.
דמי ניהול
0.55%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
1.58%
יוני 2026
נכסי המסלול
11
מיליון ש"ח
1.03%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.03% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.85 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש׳׳ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.55% מסתכמים בכ-33,000 ש׳׳ח. זו עלות שנצברת בשקט מהחיסכון, ולכן שווה להשוות אותה לחציון בענף שעומד על 0.52%.
מה מיוחד במסלול הזה
המסלול מוגדר כעוקב מדד S&P 500, כלומר אמור לשקף את ביצועי 500 החברות הגדולות בארה׳׳ב. עם זאת, נכסי המסלול עומדים על 11 מיליון ש׳׳ח בלבד — סכום קטן מאוד ביחס לענף קרנות ההשתלמות.
התשואה החודשית שנרשמה היא 4.71%, אך מתחילת השנה נרשמה תשואה של 1.58% בלבד — נמוכה משמעותית מחציון קרנות ההשתלמות שעומד על 4.39%.
דמי ניהול בפרספקטיבה
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.55%, מעט מעל חציון הענף של 0.52% שחושב על בסיס 223 קרנות.
בקרן השתלמות דמי הניהול נגבים כל שנה מהיתרה הצבורה, כך שההשפעה המצטברת לאורך שנים משמעותית — 1,650 ש׳׳ח בשנה על צבירה של 300,000 ש׳׳ח.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.55% |
| תשואה חודשית | 4.71% |
| תשואה מתחילת השנה | 1.58% |
| נכסי המסלול | 11 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מינהל – קרן ההשתלמות לפקידים עובדי המינהל והשרותים עוקב מדד s&p 500 — המסלול שבעמוד הזה | 1.03% | 1.58% | 0.55% |
שאלות ותשובות
למה התשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון?
התשואה מתחילת השנה עומדת על 1.58% לעומת חציון של 4.39% בענף. הפער עשוי לנבוע ממועד עדכון הנתונים, מהרכב המסלול או מאופן המעקב אחרי המדד — שווה לבדוק מול החברה המנהלת.
מה משמעות הגודל הקטן של המסלול?
נכסי המסלול עומדים על 11 מיליון ש׳׳ח בלבד, סכום נמוך יחסית בענף. מסלולים קטנים יכולים להיות רגישים יותר לשינויים בהרכב העמיתים ובעלויות התפעול.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
אין תשובה אחת. כדאי להשוות את דמי הניהול (0.55%) לחציון (0.52%), לבחון את התשואה מתחילת השנה (1.58% מול 4.39%) ולוודא שהמסלול תואם לרמת הסיכון ולאופק ההשקעה שלך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 קרנות השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על 231 קרנות. חישוב עלות דמי הניהול ל-20 שנה מבוסס על צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05