פיננסים אישיים

מגדל השתלמות עוקב S&P 500 — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.5% — מתחת לחציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות, אך התשואה מתחילת השנה היא 2.17% לעומת חציון של 4.39%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.5%

דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.5% — מתחת לחציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות, אך התשואה מתחילת השנה היא 2.17% לעומת חציון של 4.39%.

דמי הניהול מהצבירה במגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 · נכסי המסלול 3.6 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול נמוכים יחסית לחציון בענף, ומנהל נכסים בהיקף של 3.6 מיליארד ש"ח. עם זאת, מתחילת 2026 הוא מפגר אחרי חציון קרנות ההשתלמות בביצועים.

דמי ניהול

0.5%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.17%

יוני 2026

נכסי המסלול

3.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הענף

מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 5…2.17%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 2.17% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.67%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.67% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.21 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

דמי הניהול של 0.5% מתורגמים לעלות מצטברת של כ-30,000 ש"ח על פני 20 שנה, בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח. זו עלות נמוכה יחסית לחציון של 0.52% בענף, אבל השנה הפער בביצועים עובד לכיוון ההפוך — 2.17% במסלול מול 4.39% בחציון קרנות ההשתלמות.

מה מיוחד במסלול הזה

מדובר במסלול השתלמות של מגדל שעוקב אחרי מדד S&P 500 — מדד המניות המרכזי בארה"ב. המסלול מנהל 3.6 מיליארד ש"ח וגובה 0.5% דמי ניהול מהצבירה, קצת מתחת לחציון של 0.52% בענף.

הביצוע החודשי היה 4.62%, אבל מצטבר מתחילת השנה עומד על 2.17% בלבד — נמוך מהחציון הענפי של 4.39%.

עלות מול ביצועים

בטווח הארוך, פער של 0.02 נקודת אחוז בדמי הניהול משפיע פחות מפער בתשואה. עלות דמי הניהול על פני 20 שנה בצבירה של 300,000 ש"ח מגיעה לכ-30,000 ש"ח.

עם זאת, תשואה שנתית היא נתון תנודתי — נתון YTD בלבד לא מספר את כל הסיפור לאורך שנים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.5%
תשואה חודשית 4.62%
תשואה מתחילת השנה 2.17%
נכסי המסלול 3.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מגדל השתלמות עוקב מדד S&P 500 — המסלול שבעמוד הזה 1.67% 2.17% 0.5%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה התשואה נמוכה מהחציון השנה?

המסלול עוקב אחרי מדד S&P 500, בעוד שחציון קרנות ההשתלמות משקלל מסלולים מגוונים. השנה החציון הענפי עומד על 4.39% והמסלול על 2.17%.

כמה עולים דמי הניהול לאורך זמן?

בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.5% בשנה מסתכמים בכ-30,000 ש"ח.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת. כדאי לבדוק את חשיפת התיק הכולל שלך למניות ארה"ב, להשוות את דמי הניהול (0.5%) ואת הביצועים למסלולים אחרים באותה קטגוריית מדד, ולהבין שתשואת YTD של 2.17% מתייחסת לחלק משנה בלבד.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולים, וחציון תשואת YTD על 231 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05