0.6%
תשואה של 2.24% מתחילת 2026 בהפניקס השתלמות כספי (שקלי), לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
המסלול מציג מתחילת השנה תשואה נמוכה משמעותית מהחציון בקטגוריה. במקביל, דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6%, מעל חציון של 0.52%.
דמי ניהול
0.6%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
2.24%
יוני 2026
נכסי המסלול
248
מיליון ש"ח
1.64%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.64% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.24 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, דמי ניהול של 0.6% מסתכמים בכ-36,000 ש'ח לאורך התקופה. זה הפער שהעמלה לוקחת מהחיסכון, בנפרד מהשאלה איזו תשואה המסלול מייצר. השילוב של דמי ניהול מעל החציון עם תשואה נמוכה מהחציון מתחילת השנה הוא מה שהופך את התמונה הזו לפחות נוחה עבור החוסך.
מה קורה כאן ב-2026
מתחילת 2026 המסלול הניב 2.24%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%. זה פער של יותר מפי שניים לרעת המסלול בתקופה הזו.
התשואה החודשית האחרונה עומדת על 0.51%. מסלול כספי-שקלי בנוי לתשואה יציבה ונמוכה יחסית, ולכן הפער מול החציון בקטגוריה הרחבה הוא בין השאר תוצאה של אופי המסלול ולא בהכרח כשל ניהולי.
מבט לטווח ארוך יותר
בשלוש שנים המסלול הניב 14.2% ובחמש שנים 16.6%. אלה מספרים של מסלול סולידי, שלא מנסה להתחרות במסלולים מנייתיים.
דמי הניהול מהצבירה עומדים על 0.6%, מעל החציון בקטגוריה שעומד על 0.52%. בקרן שקלית, שבה טווח התשואה השנתי צפוי להיות מצומצם, כל עשירית אחוז בעמלה משמעותית יחסית.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.6% |
| תשואה חודשית | 0.51% |
| תשואה מתחילת השנה | 2.24% |
| תשואה שלוש שנים | 14.2% |
| תשואה חמש שנים | 16.6% |
| נכסי המסלול | 248 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| הפניקס השתלמות כספי (שקלי) — המסלול שבעמוד הזה | 1.64% | 2.24% | 0.6% |
שאלות ותשובות
למה התשואה מתחילת 2026 נמוכה כל כך מהחציון?
החציון של 4.39% נמדד על כלל קרנות ההשתלמות, כולל מסלולים מנייתיים וכלליים. הפניקס השתלמות כספי (שקלי) הוא מסלול שקלי-כספי במהותו, ולכן טבעי שהתשואה שלו תהיה נמוכה יותר מהחציון הרחב.
מה המשמעות של דמי ניהול 0.6% במסלול כספי?
על צבירה של 300,000 ש'ח למשך 20 שנה, 0.6% בשנה מסתכמים בכ-36,000 ש'ח. בקרן שקלית שבה התשואה הצפויה נמוכה יחסית, משקל דמי הניהול מתוך התשואה גדול יותר מאשר במסלול מנייתי.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
התשובה תלויה במה שאתם משווים אליו. שווה לבדוק את דמי הניהול שאתם משלמים היום, את סוג המסלול שמתאים לאופק החיסכון שלכם (כספי מול כללי מול מנייתי), ואת התשואות של מסלולים דומים בקטגוריה השקלית-כספית — ולא מול חציון של כלל קרנות ההשתלמות.
איך חושב המספר
הנתונים לקוחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול (0.52%) חושב על 223 מסלולים בקטגוריית קרנות ההשתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה (4.39%) חושב על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת על צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ב-0.6% לשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05