מיטב השתלמות אשראי ואג"ח — יוני 2026

דמי הניהול במסלול הם 0.59% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.59%

דמי הניהול במסלול הם 0.59% מהצבירה, מעל חציון קרנות ההשתלמות שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה במיטב השתלמות אשראי ואג"ח · נכסי המסלול 1.1 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון, וגם מציג תשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון. שני הפערים האלה משפיעים יחד על עלות ההחזקה בפועל.

דמי ניהול

0.59%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.53%

יוני 2026

נכסי המסלול

1.1

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה — המסלול מול חציון הענף

מיטב השתלמות אשראי ואג"ח2.53%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול מציג 2.53% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.94%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.94% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.94 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח למשך 20 שנה, דמי הניהול של 0.59% מסתכמים בעלות של כ-35,400 ש"ח. זו העלות הישירה של החזקת המסלול בהנחת צבירה קבועה — לפני שלוקחים בחשבון את פער התשואה מול החציון.

מה מספרים המספרים

המסלול גובה 0.59% דמי ניהול מהצבירה, בעוד חציון קרנות ההשתלמות (מתוך 223 מסלולים) עומד על 0.52%. זה אומר שדמי הניהול כאן גבוהים מהחציון.

מצד התשואה, המסלול הניב 2.53% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% (מתוך 231 מסלולים). לשלוש שנים המסלול הציג 19.5% ולחמש שנים 24.2%.

למה זה משנה

דמי ניהול הם עלות שמנוכה מהצבירה בכל שנה, בלי קשר לתשואה. כשמסלול נמצא גם מעל חציון דמי הניהול וגם מתחת לחציון התשואה השנתית, שני הפערים פועלים באותו כיוון על היתרה נטו.

המספרים כאן מתייחסים ליוני 2026. תשואות עבר לא מבטיחות תשואות עתיד, אבל דמי הניהול הם פרמטר יציב שקל להשוות בין מסלולים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.59%
תשואה חודשית 0.71%
תשואה מתחילת השנה 2.53%
תשואה שלוש שנים 19.5%
תשואה חמש שנים 24.2%
נכסי המסלול 1.1 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מיטב השתלמות אשראי ואג"ח — המסלול שבעמוד הזה 1.94% 2.53% 0.59%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

איך משווים את דמי הניהול של המסלול לענף?

דמי הניהול במסלול הם 0.59% מהצבירה, וחציון קרנות ההשתלמות עומד על 0.52% (מתוך 223 מסלולים). כלומר המסלול מעל החציון.

מה התשואה של המסלול לטווח ארוך?

לשלוש שנים המסלול הציג תשואה של 19.5%, ולחמש שנים 24.2%. מתחילת 2026 התשואה עומדת על 2.53%, לעומת חציון של 4.39% בענף.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זו לא שאלה שיש לה תשובה אחת. כדאי לבדוק את דמי הניהול (0.59% כאן מול חציון של 0.52%), את התשואה מתחילת השנה (2.53% מול חציון 4.39%), ואת התשואה לחמש שנים (24.2%). אפשר גם להשוות למסלולים אחרים באותה חברה ובחברות מתחרות דרך גמל-נט.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), עודכנו ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב מתוך 223 מסלולים בקטגוריה, וחציון התשואה מתחילת השנה מתוך 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05