מיטב השתלמות אשראי ואג׳׳ח עם מניות (עד 25%)

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.57% מהצבירה, מעל חציון הענף של 0.52%, בעוד התשואה מתחילת השנה היא 3.82% לעומת חציון של 4.39%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.57%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.57% מהצבירה, מעל חציון הענף של 0.52%, בעוד התשואה מתחילת השנה היא 3.82% לעומת חציון של 4.39%.

דמי הניהול מהצבירה במיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 3.8 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון ומציג תשואה נמוכה מהחציון מתחילת השנה. במבט של חמש שנים התשואה המצטברת עומדת על 32.4%, מה שמאפשר להסתכל על התמונה הרחבה יותר ולא רק על חודשים בודדים.

דמי ניהול

0.57%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

3.82%

יוני 2026

נכסי המסלול

3.8

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון קרנות ההשתלמות

מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם…3.82%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול הניב 3.82% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקטגוריית קרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

3.25%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 3.25% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.63 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳׳ח ולאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.57% מסתכמים בכ־34,200 ש׳׳ח. זה מספר שמצטבר בשקט מהחיסכון, ולכן שווה להשוות אותו לחציון הענף שעומד על 0.52%. התשואה ל־5 שנים (32.4%) מזכירה שמעבר לתמונה של חודש או שנה, מה שקובע בחיסכון ארוך־טווח הוא המצטבר על פני שנים.

המספרים מאחורי המסלול

המסלול מנהל נכסים בהיקף של 3.8 מיליארד ש׳׳ח, גובה 0.57% דמי ניהול מהצבירה, והניב 0.2% בחודש האחרון ו־3.82% מתחילת 2026.

במבט ארוך יותר, התשואה המצטברת עומדת על 31.6% בשלוש שנים ועל 32.4% בחמש שנים. ההפרש הקטן בין שלוש לחמש שנים משקף את מבנה המסלול, שמחזיק עד 25% מניות והשאר באשראי ואג׳׳ח.

הפרש קטן, השפעה מצטברת

ההפרש בדמי הניהול מול חציון הענף נראה קטן במבט ראשון, אבל הוא פועל כל שנה על כל הצבירה. לכן, לפני שמחליטים אם ההפרש שווה, בוחנים אותו מול התשואה לאורך זמן ולא רק מול חודש בודד.

בתשואה מתחילת השנה יש פער של כמעט חצי אחוז מתחת לחציון, אך זו תקופה קצרה. חמש השנים האחרונות נותנות פרספקטיבה רחבה יותר על ההתנהגות של המסלול בתנאי שוק משתנים.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.57%
תשואה חודשית 0.2%
תשואה מתחילת השנה 3.82%
תשואה שלוש שנים 31.6%
תשואה חמש שנים 32.4%
נכסי המסלול 3.8 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
מיטב השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 3.25% 3.82% 0.57%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה כולל מסלול אשראי ואג׳׳ח עם עד 25% מניות?

המסלול משלב אשראי ואיגרות חוב יחד עם רכיב מנייתי שאינו עולה על 25% מהנכסים. זהו מסלול שנחשב סולידי יחסית ביחס למסלולים מנייתיים, אך עם חשיפה מסוימת לשוק המניות.

למה חשוב להשוות דמי ניהול לחציון הענף?

החציון נותן נקודת ייחוס לשאלה אם דמי הניהול גבוהים או נמוכים ביחס לקרנות דומות. במקרה הזה, 0.57% מול חציון של 0.52% מציב את המסלול בצד היקר יותר של הקטגוריה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה אחת שמתאימה לכולם. שווה לבדוק בעצמך את דמי הניהול שאתם משלמים בפועל, להשוות לחציון של 0.52% ולתשואות של קרנות אחרות באותה קטגוריה, ולוודא שרמת החשיפה למניות (עד 25%) מתאימה לאופק החיסכון שלכם.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל־נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 קרנות השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על פני 231 קרנות. עלות דמי הניהול ל־20 שנה מחושבת בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳׳ח ודמי ניהול של 0.57% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05