פיננסים אישיים

הפניקס השתלמות מניות: 0.58% דמי ניהול, 8.79% תשואה

בהפניקס השתלמות מניות דמי הניהול עומדים על 0.58% מהצבירה, והתשואה מתחילת השנה 8.79% לעומת חציון של 4.39%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.58%

בהפניקס השתלמות מניות דמי הניהול עומדים על 0.58% מהצבירה, והתשואה מתחילת השנה 8.79% לעומת חציון של 4.39%.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס השתלמות מניות · נכסי המסלול 6.6 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול מעט מעל החציון בענף, אבל מציג תשואה גבוהה בהרבה מהחציון מתחילת השנה. השאלה היא איך שני הנתונים האלה מסתדרים יחד לאורך שנים.

דמי ניהול

0.58%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

8.79%

יוני 2026

נכסי המסלול

6.6

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הענף

הפניקס השתלמות מניות8.79%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הפניקס השתלמות מניות עם 8.79% מול חציון של 4.39% ב-231 קרנות השתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

8.21%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 8.21% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-4.33 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש"ח, דמי ניהול של 0.58% מסתכמים ב-1,740 ש"ח בשנה, ולאורך 20 שנה זה 34,800 ש"ח שיוצאים מהחיסכון שלך רק על דמי ניהול. מנגד, מתחילת השנה המסלול הניב 8.79% לעומת חציון של 4.39% בענף. השאלה שכדאי לשאול היא האם הפער בתשואה מתמיד גם בטווח ארוך, או שמדובר בשנה אחת טובה.

מה יש במסלול הזה

הפניקס השתלמות מניות הוא מסלול מנייתי בקרן השתלמות, שמנוהל בידי הפניקs פנסיה וגמל. נכסי המסלול עומדים על 6.6 מיליארד ש"ח נכון ליוני 2026.

דמי הניהול מהצבירה הם 0.58%, מעט מעל חציון הענף שעומד על 0.52% מתוך 223 קרנות שנמדדו.

תשואה לאורך זמן

מתחילת 2026 המסלול הניב 8.79%, כמעט כפול מחציון הענף שעומד על 4.39%. החודש האחרון סגר במינוס 2.46%, תזכורת שמסלול מנייתי הוא תנודתי בטווח קצר.

בטווחים הארוכים יותר, שלוש השנים האחרונות הניבו 78.4% וחמש שנים הניבו 73.4%. הפער בין השניים משקף את תנודתיות שוק המניות.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.58%
תשואה חודשית -2.46%
תשואה מתחילת השנה 8.79%
תשואה שלוש שנים 78.4%
תשואה חמש שנים 73.4%
נכסי המסלול 6.6 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הפניקס השתלמות מניות — המסלול שבעמוד הזה 8.21% 8.79% 0.58%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה דמי הניהול גבוהים מהחציון?

דמי הניהול במסלול הם 0.58% לעומת חציון של 0.52% בענף. זה הפרש של כמה מאיות אחוז, אבל הוא מצטבר לאורך שנים על יתרה גדולה.

האם התשואה של 8.79% מתחילת השנה תימשך?

אף אחד לא יודע. הנתון מתייחס לתקופה מתחילת 2026 עד יוני 2026 בלבד, וחודש אחרון היה שלילי במינוס 2.46%. תשואת עבר אינה מבטיחה את העתיד.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

זו החלטה אישית. שווה להשוות את דמי הניהול (0.58%) ואת התשואות (8.79% מתחילת השנה, 78.4% בשלוש שנים) למסלולים דומים בענף, ולבדוק שרמת הסיכון המנייתית מתאימה לאופק החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 קרנות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 קרנות. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש"ח ו-0.58% לשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05