0.59%
דמי הניהול במגדל השתלמות מסלול הלכה עומדים על 0.59% מהצבירה, מעל החציון בענף שעומד על 0.52%.
המסלול מנהל 551 מיליון ש'ח ומיועד למי שמחפש השקעה בהתאם לכללי ההלכה. התשואה מתחילת השנה גבוהה מהחציון, אבל גם דמי הניהול גבוהים מהחציון.
דמי ניהול
0.59%
מהצבירה
תשואה מתחילת השנה
5%
יוני 2026
נכסי המסלול
551
מיליון ש"ח
4.41%
מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 4.41% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-0.53 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.
מה זה אומר עליך
על צבירה של 300,000 ש'ח לאורך 20 שנה, דמי הניהול של 0.59% מסתכמים בעלות של 35,400 ש'ח. במסלול חציוני בענף (0.52%) העלות תהיה נמוכה יותר. מנגד, התשואה מתחילת השנה כאן (5%) גבוהה מהחציון (4.39%) — כך שהשאלה היא האם עודף התשואה מצדיק את עודף העלות.
מה מיוחד במסלול הזה
מגדל השתלמות מסלול הלכה הוא מסלול המנוהל בהתאם לכללי ההלכה היהודית, ומיועד לחוסכים שההיבט הזה חשוב להם. נכסי המסלול עומדים על 551 מיליון ש'ח, גודל בינוני יחסית בקטגוריית קרנות ההשתלמות.
המסלול מציג תשואה של 40.1% בשלוש השנים האחרונות ו-38.9% בחמש השנים האחרונות. בחודש האחרון נרשמה תשואה שלילית של 1.09%-, תזכורת לכך שגם במסלולים ארוכי-טווח יש חודשים אדומים.
עלות מול תועלת
דמי הניהול במסלול הם 0.59% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% ב-223 מסלולי השתלמות שנבדקו. זו פרמיה קטנה לכאורה, אבל היא מצטברת: על 300,000 ש'ח במשך 20 שנה מדובר ב-35,400 ש'ח סך הכל, כלומר 1,770 ש'ח בשנה.
מהצד השני של המשוואה — התשואה מתחילת השנה (5%) גבוהה מהחציון (4.39%) מתוך 231 מסלולים שנמדדו. תשואה של תקופה קצרה אחת אינה מבטיחה תשואה עתידית, אבל היא חלק מהתמונה שכדאי להכיר לפני שמשווים בין מסלולים.
| מדד | ערך |
|---|---|
| דמי ניהול מהצבירה | 0.59% |
| תשואה חודשית | -1.09% |
| תשואה מתחילת השנה | 5% |
| תשואה שלוש שנים | 40.1% |
| תשואה חמש שנים | 38.9% |
| נכסי המסלול | 551 מיליון ש"ח |
מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך
| מסלול | נטו לחוסך | תשואה מתחילת השנה | דמי ניהול מהצבירה |
|---|---|---|---|
| אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות | 25.45% | 26.07% | 0.62% |
| אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות | 18.77% | 19.39% | 0.62% |
| מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.84% | 15.4% | 0.56% |
| אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות | 14.39% | 14.85% | 0.46% |
| אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות | 14.19% | 14.78% | 0.59% |
| מגדל השתלמות מסלול הלכה — המסלול שבעמוד הזה | 4.41% | 5% | 0.59% |
שאלות ותשובות
כמה מגיעים דמי הניהול לאורך זמן?
בהנחה של צבירה קבועה של 300,000 ש'ח, דמי ניהול של 0.59% בשנה מסתכמים ב-1,770 ש'ח לשנה, וב-35,400 ש'ח על פני 20 שנה.
איך התשואה משתווה לחציון?
מתחילת שנת 2026 המסלול הניב 5%, לעומת חציון של 4.39% ב-231 מסלולי השתלמות שנמדדו באותה תקופה.
האם זה מסלול טוב בשבילי?
התשובה תלויה במה שחשוב לך: אם ניהול לפי כללי הלכה הוא תנאי סף, כדאי להשוות את המסלול הזה מול מסלולי הלכה אחרים בענף — גם בדמי הניהול (כאן 0.59% מול חציון 0.52%) וגם בתשואה לאורך זמן. אם לא, שווה לבדוק גם מסלולים כלליים ולראות איזה שילוב של עלות ותשואה מתאים לך.
איך חושב המספר
הנתונים נלקחו מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על 223 מסלולי השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה על 231 מסלולים. עלות דמי הניהול ל-20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש'ח ו-0.59% לשנה.
המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.
מקורות
- רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05