פיננסים אישיים

הפניקס השתלמות אשראי ואג׳ח עם מניות — 0.63% דמי ניהול

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.63% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.63%

דמי הניהול במסלול עומדים על 0.63% מהצבירה, לעומת חציון של 0.52% בקרנות ההשתלמות.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) · נכסי המסלול 2.8 מיליארד ש"ח

המסלול גובה דמי ניהול גבוהים מהחציון בקטגוריה, ובמקביל מציג תשואה נמוכה מהחציון מתחילת השנה. השילוב הזה — עלות מעל הממוצע ותשואה מתחתיו — הוא מה שהופך את הנתון למעניין.

דמי ניהול

0.63%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

2.36%

יוני 2026

נכסי המסלול

2.8

מיליארד ש"ח

תשואה מתחילת השנה מול חציון הקטגוריה

הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח …2.36%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

המסלול רשם 2.36% מתחילת השנה, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

1.73%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 1.73% אחרי דמי הניהול מהצבירה — נמוך מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-2.15 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

על צבירה של 300,000 ש׳ח לאורך 20 שנה, דמי ניהול של 0.63% מסתכמים ב-37,800 ש׳ח — כלומר 1,890 ש׳ח בשנה שיוצאים מהחיסכון שלך. זה הופך את השאלה של עלות מול תשואה לרלוונטית במיוחד: אתה משלם יותר מהחציון בקטגוריה, בזמן שהתשואה מתחילת השנה נמוכה מהחציון.

מה בעצם מודדים כאן

דמי הניהול של 0.63% נגבים מהצבירה — כלומר מהיתרה הכוללת בחשבון, לא מההפקדה החודשית. ככל שהצבירה גדלה, גם הסכום המוחלט של דמי הניהול גדל.

החציון בקטגוריית קרנות ההשתלמות עומד על 0.52%, מתוך 223 מסלולים שנכללו בהשוואה. חציון פירושו שחצי מהמסלולים גובים פחות מזה וחצי גובים יותר.

התמונה של התשואה

מתחילת 2026 המסלול הניב 2.36%, לעומת חציון של 4.39% ב-231 מסלולים בקטגוריה. בטווח ארוך יותר, התשואה המצטברת עומדת על 23.3% בשלוש שנים ו-22.4% בחמש שנים.

נכסי המסלול מסתכמים ב-2.8 מיליארד ש׳ח. גודל הנכסים לא אומר אם המסלול טוב או רע, אבל הוא מספר הקשר לגבי סדר הגודל של הקרן.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.63%
תשואה חודשית 0.7%
תשואה מתחילת השנה 2.36%
תשואה שלוש שנים 23.3%
תשואה חמש שנים 22.4%
נכסי המסלול 2.8 מיליארד ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הפניקס השתלמות אשראי ואג"ח עם מניות (עד 25% מניות) — המסלול שבעמוד הזה 1.73% 2.36% 0.63%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

למה דמי הניהול נחשבים גבוהים כאן?

החציון בקטגוריית קרנות ההשתלמות עומד על 0.52%, והמסלול גובה 0.63% מהצבירה — כלומר מעל החציון של 223 מסלולים בקטגוריה.

כמה זה עולה בפועל לאורך שנים?

על צבירה קבועה של 300,000 ש׳ח למשך 20 שנה בדמי ניהול של 0.63%, מדובר בעלות של 37,800 ש׳ח — 1,890 ש׳ח בשנה.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין כאן תשובה גורפת. שווה להשוות את דמי הניהול (0.63%) לחציון בקטגוריה (0.52%), לבחון את התשואה מול מסלולים דומים בפרופיל סיכון דומה, ולבדוק אם רמת החשיפה למניות (עד 25%) מתאימה לאופק החיסכון שלך.

איך חושב המספר

הנתונים נלקחים מגמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נכון ליוני 2026. החציון בקטגוריה מחושב על פני 223 מסלולים לדמי ניהול ו-231 מסלולים לתשואה מתחילת השנה. עלות דמי הניהול ל-20 שנה מחושבת מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש׳ח ו-0.63% בשנה.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05