פיננסים אישיים

הפניקס השתלמות משולב סחיר — דמי ניהול ותשואה

דמי הניהול בהפניקס השתלמות משולב סחיר עומדים על 0.55% מהצבירה, מעט מעל חציון הענף שעומד על 0.52%.

2 דק׳ זמן קריאה · עודכן ספטמבר 2026

התשובה בקצרה

0.55%

דמי הניהול בהפניקס השתלמות משולב סחיר עומדים על 0.55% מהצבירה, מעט מעל חציון הענף שעומד על 0.52%.

דמי הניהול מהצבירה בהפניקס השתלמות משולב סחיר · נכסי המסלול 124 מיליון ש"ח

המסלול הניב 5.64% מתחילת 2026, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות. במקביל, דמי הניהול שלו מעט גבוהים מהחציון בענף.

דמי ניהול

0.55%

מהצבירה

תשואה מתחילת השנה

5.64%

יוני 2026

נכסי המסלול

124

מיליון ש"ח

תשואה מתחילת 2026 — המסלול מול החציון

הפניקס השתלמות משולב סחיר5.64%חציון קרנות ההשתלמות4.39%תשואה מתחילת השנה, אחוזים

הפניקס השתלמות משולב סחיר הניב 5.64% מתחילת השנה, לעומת חציון של 4.39% בקרנות ההשתלמות.
נטו לחוסך — מה נשאר אחרי דמי הניהול

5.09%

מתחילת השנה המסלול השאיר לחוסך 5.09% אחרי דמי הניהול מהצבירה — גבוה מנטו-החציון של קרנות ההשתלמות ב-1.21 נקודות אחוז. נטו-החציון: 3.88%, מתוך 223 מסלולים.

החישוב: תשואה מתחילת השנה פחות דמי ניהול שנתיים מהצבירה · יוני 2026

!

מה זה אומר עליך

דמי ניהול של 0.55% נשמעים קטנים, אבל על צבירה של 300,000 ש״ח הם מסתכמים ב-1,650 ש״ח בשנה. על פני 20 שנה, בהנחת צבירה קבועה, מדובר בעלות מצטברת של 33,000 ש״ח רק בדמי ניהול. זה הסכום שיוצא מהחיסכון שלך גם בשנים שבהן התשואה חיובית וגם בשנים שבהן היא שלילית.

מה מיוחד במסלול הזה

המסלול הוא מסלול סחיר בתוך קרן השתלמות — כלומר הוא משקיע בניירות ערך סחירים בשוק, בניגוד למסלולים שמחזיקים גם נכסים לא-סחירים. הנכסים המנוהלים בו עומדים על 124 מיליון ש״ח.

מתחילת 2026 המסלול הניב 5.64%, בעוד חציון קרנות ההשתלמות עומד על 4.39%. בחודש האחרון, לעומת זאת, נרשמה תשואה שלילית של 0.8% — תזכורת לכך שמסלולים סחירים נעים עם השוק גם למטה.

דמי הניהול בהקשר של הענף

דמי הניהול במסלול הם 0.55% מהצבירה, מול חציון של 0.52% על פני 223 קרנות שנבדקו. הפער נראה זניח, אבל הוא מצטבר לאורך שנים.

החישוב המוכן מראש: על צבירה של 300,000 ש״ח, דמי הניהול הם 1,650 ש״ח בשנה — ו-33,000 ש״ח על פני 20 שנה בהנחת צבירה קבועה.

מדד ערך
דמי ניהול מהצבירה 0.55%
תשואה חודשית -0.8%
תשואה מתחילת השנה 5.64%
נכסי המסלול 124 מיליון ש"ח

מסלולים דומים — מי מוביל בנטו לחוסך

מסלול נטו לחוסך תשואה מתחילת השנה דמי ניהול מהצבירה
אינפיניטי השתלמות עוקב מדדי מניות 25.45% 26.07% 0.62%
אנליסט מסלולית – קרן השתלמות עוקב מדדי מניות 18.77% 19.39% 0.62%
מיטב השתלמות עוקב מדדי מניות 14.84% 15.4% 0.56%
אומגה קרן השתלמות מסלול עוקב מדדי מניות 14.39% 14.85% 0.46%
אלטשולר שחם השתלמות עוקב מדדי מניות 14.19% 14.78% 0.59%
הפניקס השתלמות משולב סחיר — המסלול שבעמוד הזה 5.09% 5.64% 0.55%

חמשת המסלולים עם הנטו-לחוסך הגבוה ביותר בקרנות ההשתלמות, לצד המסלול שבעמוד, נכון ליוני 2026. נטו לחוסך = תשואה מתחילת השנה פחות דמי הניהול השנתיים מהצבירה.

שאלות ותשובות

מה ההבדל בין מסלול סחיר למסלול רגיל?

מסלול סחיר משקיע בעיקר בניירות ערך שנסחרים בבורסה, כך ששוויו מתעדכן לפי מחירי השוק בזמן אמת. מסלול לא-סחיר יכול להחזיק גם נכסים כמו הלוואות פרטיות ונדל״ן, שהערכת השווי שלהם פחות תנודתית ביומיום.

האם תשואה של 5.64% מתחילת השנה גבוהה?

היא גבוהה מהחציון של קרנות ההשתלמות, שעומד על 4.39% על פני 231 קרנות שנבדקו ביוני 2026. חשוב לזכור שמדובר בתקופה של פחות משנה, ובאותו חודש עצמו נרשמה תשואה שלילית של 0.8%.

האם זה מסלול טוב בשבילי?

אין תשובה כללית. שווה להשוות את דמי הניהול (0.55%) לחציון בענף (0.52%), לבחון את התשואה לטווח ארוך יותר משנה בודדת, ולבדוק אם רמת הסיכון של מסלול סחיר מתאימה לאופק החיסכון שלך. אלה שאלות שכדאי לענות עליהן לפני החלטה.

איך חושב המספר

הנתונים מבוססים על גמל-נט של רשות שוק ההון (data.gov.il), נשלפו באוגוסט 2026 ומתייחסים לדיווח יוני 2026. חציון דמי הניהול חושב על פני 223 קרנות השתלמות, וחציון התשואה מתחילת השנה חושב על פני 231 קרנות. עלות דמי הניהול על פני 20 שנה חושבה מראש בהנחת צבירה קבועה של 300,000 ש״ח.

המידע בעמוד זה הוא מידע כללי המבוסס על נתונים ציבוריים, ואינו ייעוץ פנסיוני, ייעוץ השקעות או תחליף לייעוץ אישי.

מקורות

  1. רשות שוק ההון — גמל-נט (data.gov.il) · הנתונים נמשכו ב-2026-08-05